با فناوری هوشمند از چراغ قرمز نجات یابید

به گفته خبرنگار گروه علمی و دانشگاهی خبرگزاری فارس به نقل از انگجت، شرکت آئودی پیش از این تعدادی از خودروهای خود را به فناوری خاصی تجهیز کرده بود که به رانندگان عنوان می کرد معطلی آنها درون پشت چراغ قرمز چقدر طول می کشد. ولی الان این شرکت از فناوری پیشرفته تری موسوم به GLOSA رونمایی کرده هست.

 

این سیستم به هر راننده توصیه می کند با چه سرعتی حرکت کند تا مدت وقت وقت معطلی وی درون پشت چراغ قرمز به حداقل برسد یا اصلا از این بابت معطل نشده و زمانی به محل چراغ قرمز برسد که چراغ سبز شده باشد.

سیستم یادشده با تحقیق موقعیت هر چراغ قرمز، دریافت اطلاعات ترافیکی و آگاهی از موقعیت جغرافیایی هر خودرو و انجام محاسبات لازم می تواند توصیه های نهایی را به رانندگان ارائه دهد. قراراست سیستم یادشده بر روی خودروهای تازه ائودی مانند ای ۳ نصب شود.

البته این خدمت ها تنها درون بعضی نواحی شهری خاص درون آمریکا که مجهز به زیرساخت های فناوری شهری مورد احتیاج هستند، درون دسترس خواهد بود. از جمله این شهرها می توان به دالاس، دنور، هوستون، کانزاس، لاس وگاس، لس آنجلس، نیویورک، اورلاندو، فونیکس، پرتلند، واشنگتن و سان فرانسیسکو اشاره کرد.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *