برومند: به عملکرد شورای عالی عطف درون سال ۹۷ نمره ۱۵ می‌دهم

به گفته خبرنگار گروه علمی و دانشگاهی خبرگزاری فارس، مسعود برومند معاون پژوهشی وزیر علوم درون یکصد و هفتاد و هشتمین کمیسیون دائمی شورای علوم، بررسی ها و فناوی که عصر امروز درون دبیرخانه این شورا برگزار شد، اظهار داشت: مهمترین برنامه شورای عالی عطف درون سال ۹۸ ایجاد بستر مناسب ازبرای مجموعه‌هایی هست که خواهان پژوهش و فناوری هستند.  

وی افزود: درون سال جاری برنامه های شورای عالی عطف ازبرای دانشگاه‌ها، پژوهشگاه‌ها و شرکت‌های دانش بنیان و شرکت‌های فناورانه بستر مناسبی را ایجاد کرده تا بتواند فعالیت‌های خود را گسترش و پیش ببرد. 

برومند درمورد یکصد و هفتاد و هشتمین جلسه کمیسیون دائمی شورای عالی علوم، بررسی ها و فناوری اضافه کرد: درون این جلسه کمیسیون‌های دائمی گفته عملکرد خود را از سال ۹۷ بیان کردند که درون این رابطه دبیرخانه شورای عالی عطف موضوعاتی را که قابل تحقیق بود، درون دبیرخانه جمع‌بندی کرد. البته باید به این نکته اشاره کنم که گزارشات ارائه شده توسط کمیسیون‌های تخصصی به شفاف شدن ادامه برنامه‌ها درون سال جاری کمک می‌کند. 

دبیر شورای عالی علوم، بررسی ها و فناوری تصریح کرد: از مهمترین برنامه‌های سال ۹۸، برنامه تأمین بودجه و همچنین هماهنگی فعالیت‌های پژوهشی و فناوری درون سطح کشور هست که درون قالب عملیاتی به آن پرداخته می‌شود، درون واقع فعالیت‌های پژوهشی و فناوری این شورا درون ذیل اسناد بالادستی معلوم شده و نسبت به ارتقاء نظام عملکرد و گرفتن اطلاعات و همچنین به آسیب‌شناسی و ارائه با اهمیت دستاوردها می‌پردازد. 

برومند خاطرنشان کرد:‌ یکی دیگر از تصمیمات این جلسه پیشنهادات بر روی برنامه‌های اطلاعاتی و فناوری و همچنین شاخص‌ها بود که کمیسیون‌های دائمی با برگزاری نشست و جلسات بیشتر پیشنهادهای ارائه شده را اجرایی کرده و تا رسیدن به نتیجه مطلوب ادامه دهند. 

وی افزود: از دیگر مصوبات این جلسه، پیگیری طرح‌های سال قبلی ازبرای به اجرا درآمدن و همچنین تأمین بودجه آنها هست. از طرفی باید به این نکته اشاره کنم که فعال شدن کمیسیون‌های تخصصی درون ارائه موضوعات تخصصی درون قالب چالش‌ها و نیازهای کشور از مهمترین اقدامات و فعالیت‌های سال جاری هست. 

برومند با اشاره به اهمیت بودجه شورای عالی عطف، گفت: شورای عالی علوم، بررسی ها و فناوری ازبرای اجرای طرح ها درون سال جاری به ۳۵ میلیارد تومان بودجه خواهان هست، البته باید دستگاه‌ها بودجه خود را درون اجرای طرح‌ها معلوم کنند و پس به نوبت سهم شورایعالی عطف می‌رسد که بودجه عمومی‌اش را باید تأمین کند که این موضوع ازبرای طرح‌های کلان درنظر گرفته شده هست. 

وی افزود: پروژه‌های شورای عالی که از سوی کمسیون‌های تخصصی اراده می‌شود باید از نظر رشدیافتگی خودشان را به حدی برسانند تا بتوانیم بودجه کافی را دراختیار آنها قرار دهیم، این درون حالی هست که به عملکرد سال ۹۷ شورای عطف، نمره ۱۵ می دهم به چه دلیل که فعالیت‌های اعضای کمیسیون درون شفاف سازی گزارشات بسیار مطلوب بوده هست. 

برومند ادامه داد: اکنون شورای عالی علوم بررسی ها و فناوری به طور کامل از نظر عملکرد و گزارشات طرح ها به روز شده هست و تمام گزارشاتی که باید به مجلس و دولت از سوی ما ارائه می‌شد، تحویل داده شده هست به طوری که امروز گفته ماه آینده را توانستیم آماده کنیم.

وی گفت: ما درون شورای عالی علوم، بررسی ها و فناوری هم اکنون فعالیت‌هایی داریم که باید آنها را انجام دهیم که می‌توان به توسعه سامانه آماری اشاره کرد که درقالب یک تحلیل و گفته دقیق از فعالیت‌های پژوهشی و فناوری به دست بیاوریم که این موضوع کمک می‌کند نقاط مثبت و منفی را شناسایی و درون ارائه گزارشات تأثیرگذار هست. 

برومند با اشاره به برنامه‌ریزی انجام شده درون سال ۹۸، گفت: دبیرخانه شورای عالی علوم بررسی ها و فناوری درون سال تازه نمایشگاه تقاضای فناوری را دائمی کرده هست که درون این رابطه تاکنون ۱۱ تفاهم‌نامه منجر به قرارداد نهایی شده هست و از طرفی، طی برنامه‌ریزی که انجام داده‌ایم، این نمایشگاه درون سه نقطه کشور درون حوزه‌های معلوم یا منطقه‌ای و موضوعی درون آذربایجان شرقی، استان یزد و تهران برگزار می‌شود. 

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *