تحصیل رشته پزشکی درون این کشور حق «مردان» هست

به گفته خبرنگار گروه علمی و دانشگاهی خبرگزاری فارس به نقل از تایمز هایر اجوکیشن، نتایج یک تحقیق تازه نشان می‌دهد، تعادل جنسیتی درون مدارس پزشکی ژاپن وجود ندارد. 

بررسی ها وزارت علوم و بررسی ها ژاپن بیانگر آن هست که پذیرش مردان درون رشته‌های پزشکی به طور مداوم بیش از همتایان زن آنها هست.

براساس آمار و ارقام موجود، دست کم دو سوم از ورودی دانشگاه‌های پزشکی مرد هستند و این درحالیست که بسیاری از زنان متقاضی نیز نمره قابل قبول را ازبرای تحصیل درون رشته‌های پزشکی به دست می‌‌آورند.

این وزارتخانه با تجزیه و تحلیل اعداد ارائه شده از سوی ۸۱ مؤسسه و دانشکده پزشکی درون سال ۲۰۱۳ الی ۲۰۱۸ دریافت، دانشکده پزشکی دانشگاه‌هایی نظیر توکیو به طور سیستماتیک زنان متقاضی را درون آزمون ورودی رشته‌های پزشکی رد می‌کنند.

نتایج این تحقیق که درون ماه سپتامبر منتشر شده نشان می‌دهد، مردان ۷۱ الی ۵۸ درصد از صندلی‌های پزشکی را درون دانشگاه به خود اختصاص داده‌اند. 

دانشکده پزشکی توکیو، بیشترین شکاف جنسیتی را دارد و جز این مؤسسه، هیچ دانشکده دیگری دستکاری درون نمرات دانشجویان زن را نپذیرفته هست.

دانشکده‌های پزشکی ژاپن درون توضیح عدم تعادل جنسیتی داوطلبان رشته‌های پزشکی مدعی شده‌اند: ضعف دختران درون علوم فیزیک و ریاضیات منجر به کاهش پذیرش آنها شده هست.

تعصب جنسیتی مسئله عظیمی درون دانشگاه‌ها و جامعه ژاپن هست؛ درون حال حاضر حدود ۹۰ درصد از اساتید دانشگاه‌های ژاپن را مردان تشکیل می‌دهند و تنها ۲۰ درصد از زنان جامعه پزشکی این کشور را پوشش می‌دهند.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *