تحقیق راهکارهای تبدیل الگوی اسلامی ایرانی پیشرفت به گفتمان و عزم ملی

به گفته گروه علمی و دانشگاهی خبرگزاری فارس، اکنون که الگوی اسلامی ایرانی پیشرفت با بهره‌گیری از پیشنهادهای مراجع رسمی جمهوری اسلامی و نخبگان و صاحب‌نظران جامعه درون مراحل نهایی ارتقا و تکمیل قرار دارد، تحقق آن از طریق تحول عمیق و گسترده اجتماعی و نیز اجرای آن با تصمیم و اراده نظام جمهوری اسلامی با اهمیت‌ترین دل‌نگرانی علاقه‌مندان به پیشرفت کشور و منتقدان الگوی پیشرفت هست.

تحقق موفق الگو مستلزم فراهم شدن زمینه‌های اجتماعی مناسب درون قسمت‌های مختلف و مشارکت فراگیر و امیدوارانه مردمی هست. همچنین با توجه به عدم اجرای مطلوب اسناد برنامه‌ای کشور، ضمانت‌های حقوقی و اراده حاکمیتی ازبرای اجرای الگو ضروری هست. ازاین‌رو این دو موضوع که پیوندی وثیق با هم دارند، به‌منزله مبرم‌ترین بحث علمی و راهبردی فراروی جریان پیشرفت کشور قرار دارد.

درون این کنفرانس با بهره‌گیری از تجارب جهانی و درس‌آموخته‌های اجرای اسناد پیشین کشور و تحقیق روش‌های نوین و روزآمد اجرا و پایش سیاست‌ها و برنامه‌های رایج توسعه، الزامات، بایسته‌ها و دشواری‌های پیاده‌سازی الگو تحقیق می شود و راهکارهای تبدیل الگو به گفتمان و عزم ملی و مشارکت همگانی درون فرآیند تحقق و نظام پایش و نظارت بر حسن اجرای آن مورد بحث و تبادل نظر قرار خواهد گرفت.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *