تولید بزرگ‌ترین موتور هواپیمای جهان

به گفته خبرنگار گروه علمی و دانشگاهی خبرگزاری فارس به نقل از نیواطلس، شرکت هواپیماسازی بوئینگ بزرگترین موتور هواپیمای جهان را ازبرای نصب بر روی یک هواپیمای بوئینگ مدل ۷۷۷ ایکس تولید کرده هست. این موتور از نوع فنجت هست و دو تای آن درون دو سمت هواپیمای مذکور نصب می شود.

تولید هواپیمای مذکور درون رنتون واشنگتن هم اکنون ادامه دارد و شرکت جنرال الکتریک نیز درون این زمینه با بوئینگ همکاری دارد. انتظار می رود پرواز با هواپیمای مذکور درون اواخر سال ۲۰۱۹ ممکن شود.

ساخت نمونه اولیه هواپیمای بوئینگ ۷۷۷X از سال ۲۰۱۷ شروع شده هست. هواپیماهای پهن پیکر مذکور ازبرای طی کردن مسافت های طولانی به کار گرفته می شود و موتورهای آنها نه تنها بزرگ‌ترین موتورهای هواپیماهای جت محسوب می‌شوند، بلکه از نظر کارآیی نیز مقرون به صرفه ترین موتورهای هواپیماهای جهان هستند.

قرار هست نخستین بوئینگ مجهز به موتورهای یادشده ازبرای پرواز از نیویورک به سنگاپور به کار گرفته شود. حداقل قیمت چنین هواپیمایی ۳۵۰ میلیون دلار خواهد بود و این هواپیما قادر به طی مسافتی ۱۶۱۰۰ کیلومتری می باشد. تعداد مسافران چنین هواپیمایی میان ۳۵۰ و ۴۲۵نفر هست. مجموع طول بال هواپیمای ۷۷۷X به ۷۲ متر می رسد.

بخشی از اجزای این موتور هواپیمای تازه با چاپگر سه بعدی تهیه شده و این کار هم موجب کاهش خرج های تولید و هو سبب کاهش وزن موتور می شود.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *