ثبت جهانی یک شکل تازه از حشرات شکارگر با تلاش یک محقق ایرانی

به گفته گروه علمی و دانشگاهی خبرگزاری فارس به نقل از دانشگاه ایلام، با تلاش عضو هیئت علمی دانشکده کشاورزی دانشگاه ایلام، یک شکل تازه از حشرات شکارگر استان ایلام ثبت جهانی شد.

مجید میراب بالو عضو هیئت علمی دانشکده کشاورزی دانشگاه ایلام درون این خصوص اظهار داشت: درون ادامه بررسی ها درون رابطه با شناسایی حشرات استان ایلام، نمونه‌برداری‌های متعددی از روی علف‌های هَرز فرفیون انجام گرفت که درون نتیجه منجر به شناسایی یک تریپس شکارگر با نام علمی «Aeolothrips euphorbiae Mirab-balou» گردید و سپس ثبت جهانی آن درون اواسط سال ۲۰۱۸ کار انجام گرفت.

بر اساس این گفته، نام شکل این حشره از اسم علمی فرفیون گرفته شده هست که نمونه‌های این شکل، از شهرستان‌های ایلام، ایوان و ملکشاهی استان ایلام و تعدادی نمونه نیز از اسلام آباد غرب (کرمانشاه) و الشتر (خرم آباد) از روی علف‌های هرز فرفیون جمع آوری شد. نمونه‌های موجود درون کلکسیون حشرات دانشگاه ایلام (ILAMU) نگهداری می‌شود.
مقاله مرتبط با این شکل تازه حشره، درون مجله Far Eastern Entomologist کشور روسیه درون سال ۲۰۱۹ به چاپ رسیده که درون آن کلید شناسایی ۲۵ شکل از حشرات متعلق به جنس Aeolothrips تهیه شده هست.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *