جمع‌آوری کمک مالی ازبرای بهبود آموزش عالی آفریقا

به گفته خبرنگار گروه علمی و دانشگاهی خبرگزاری فارس به نقل از کوارتز آفریکا، دانشگاه لیدرشیپ آفریقا حدود ۳۰ میلیون دلار ازبرای کمک به بازسازی آموزش عالی این کشور جمع‌آوری کرده هست.

این دانشگاه که درون جزیره موریس واقع شده هست، به قصد اهداف بلندپروازانه تربیت و آموزش رهبران آینده این قاره کمک مالی جمع‌آوری کرده هست.

براساس آنچه دانشگاه لیدرشیپ عنوان کرده هست، این خرج ۳۰ میلیون دلاری درون یک سازمان آموزش و یادگیری مادام‌العمر صرف می شود.

نخستین شعبه مرکز یادگیری مادام‌العمر سال گذشته درون نایروبی افتتاح شد و بنا هست به زودی شعبه‌های دیگری درون ژوهانسبرگ، لاگوس، کیپ تاون و کازابلانکا افتتاح شود.

براساس اظهارات یکی از افرادی که نقش پررنگی درون جمع‌آوری این کمک مالی ایفا کرده، برنامه یادگیری مادام‌العمر یک دوره ۶ ماهه ازبرای افرادی که از دانشگاه‌ فارغ‌التحصیل شده‌اند و کارکنانی که تمایل به کسب مهارت‌های اجرایی و فناوری اطلاعات دارند، ترتیب داده هست.

براساس یک نظرسنجی درون سال ۲۰۱۶، ۱۰ دانشگاه آفریقایی درون میان ۱۰۰۰ دانشگاه برتر جهان قرار داشتند.

تیم مدیریتی دانشگاه لیدرشیپ باور دارد، رفع مشکلات کمی و کیفی آموزش عالی آفریقا منجر به جذب میلیون‌ها جوان با استعداد می شود که درون پیشرفت این قاره سهم به سزایی ایفا می‌کند.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *