دانش‎بنیان‌های حوزه نقشه‌برداری مغز دستاوردهای خود را نمایش می‌دهند

به گفته گروه علمی و دانشگاهی خبرگزاری فارس به نقل از مرکز ارتباطات و اطلاع‌رسانی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، محمدرضا آی رئیس آزمایشگاه ملی نقشه برداری مغز، برگزاری سومین سمپوزیوم تازه‌های نقشه‌برداری مغز ایران را یکی از اقدامات این مرکز درون سال جاری دانست و بیان کرد: این رویداد با هدف ایجاد همگرایی هرچه بیشتر، به‌روزرسانی و ارتقاء سطح آگاهی پژوهشگران و محققان درون حوزه‌ علوم و فناوری‌های شناختی به ویژه نقشه برداری مغز  با حضور متخصصان این حوزه برگزار می‌شود. همچنین با توجه به برگزاری موفق دروه های گذشته، با برگزاری سومین دوره درون تلاش هستیم با تمرکز بیشتر بر مباحث علمی مشترک درون این زمینه دفعه دیگر بتوانیم نیازهای پژوهشی و پتانسیل‌های موجود درون کشور را به اساتید، دانشجویان و محققان معرفی کنیم و درون بهره‌برداری هرچه بهتر از آن سهیم باشیم.

آی ادامه داد: سومین سمپوزیوم تازه‌های نقشه‌برداری مغز ایران به عنوان بزرگترین رویداد نقشه برداری مغز کشور با برگزاری کارگاه‌ها، پنل های تخصصی و سمینارهای جانبی درون راستای بهره‌مندی پژوهشگران این حوزه و همگرایی این دانش بتواند بستری مفید را ازبرای علاقه‌مندان فراهم آورد.  

به گفته رئیس سومین سمپوزیوم تازه های نقشه برداری مغز ایران، درون راستای ایجاد انگیزه درون پژوهشگران و فناوران این حوزه ازبرای بومی‌سازی تجهیزات و فناوری‌های نقشه برداری مغز همزمان با این سمپوزیوم، دومین جشنواره‌ پژوهش و فناوری نقشه‌برداری مغز نیز برگزار می شود. این رویداد فرصتی را ازبرای شرکت‌های دانش بنیان حیطه‌ نقشه‌برداری مغز فراهم می‌کند تا محصولات و فناوری‌های خود را معرفی کرده و به عرصه‌ ظهور بگذارند. امیدواریم این رویداد نیز بتواند گامی درون راستای ترویج و شناسایی علوم شناختی به ویژه نقشه برداری مغز بردارد. همچنین نشست دبیران و اعضای شاخه‌ دانشجویی نقشه برداری مغز ایران نیز درون حاشیه این رویداد برگزار می شود که عضویت درون شاخه دانشجویی نقشه برداری مغز ایران ازبرای همه علاقه‌مندان آزاد هست. 

سومین سمپوزیوم تازه‌های نقشه‌برداری مغز ایران با اهداف متفاوتی از جمله ارائه به روزترین اطلاعات حوزه‌ی نقشه برداری مغز، تبادل افکار متخصصان این حیطه، معرفی تکنولوژی‌های برتر مرتبط درون داخل کشور و همچنین توسعه و ترویج بیش از پیش دانش نقشه‌برداری مغز درون سطح کشور ۱۱ و ۱۲ اردیبهشت ماه ۱۳۹۸ توسط آزمایشگاه ملی نقشه برداری مغز برگزار می شود.

آزمایشگاه ملی نقشه برداری مغز با هدف پاسخگویی بخشی از نیازهای پژوهشی و فناوری کشور درون زمینه ایجاد زیرساخت تصویربرداری و تحریک مغزی ازبرای بررسی ها شناختی و ارائه خدمت ها دانش‌بنیان درون حوزه علوم و فناوری‌های شناختی و نقشه‌برداری مغز با حمایت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری مسیر‌اندازی شده هست.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *