شروع سومین جشنواره ایده سبزکوه استان چهارمحال و بختیاری


به گفته رابطه ها عمومی دانشگاه شهرکرد، روز یکشنبه ۲۷آبان۱۳۹۷، مراسم افتتاحیه سومین جشنواره ایده سبز کوه استان چهارمحال و بختیاری با حضور دکتر سعید کریمی رییس دانشگاه شهرکرد، دکتر رضا خوش سیر معاون پژوهش و فنآوری دانشگاه، دکتر ویشتاسب سلیمانیان رییس مرکز رشد واحدهای فناور دانشگاه، دکتر مجتبی بنیادیان رییس بنیاد نخبگان استان چهارمحال و بختیاری، دکتر اسماعیل پیر علی رییس پارک علم و فناوری استان، مهندس مرتضی بلالی مدیر کل ارتباطات و فنآوری استان و جمعی از دانشگاهیان  برگزار شد

.


دکتر سعید کریمی درون آیین افتتاحیه سومین جشنواره ایده سبزکوه استان چهارمحال و بختیاری با ابراز خرسندی از برگزاری این جشنواره گفت: همیشه جای خالی این شکل جشنواره ها درون استان حس می شد که به لطف خداو تلاش معاونت پژوهشی دانشگاه، پارک علم و فناوری و بنیاد نخبگان و با همکاری سایر نهاد ها این جشنواره ایجاد شد تا جواب گوی دغدغه‌های استان و حتی کشور باشد.


رییس دانشگاه شهرکرد درون ادامه افزود: ایده سبز کوه طی چندین سال اجرا روز به روز رشد کرد و به مراحل و آیتم های جدیدی رسید و ایده ها ی خوب مطرح شد که این ایده‌ها پس از تحقیق و ویرایش به تولید و درنهایت به ثروت تبدیل می شوند که همین امر سبب فعال شدن انجمن‌های علمی -دانشجویی شده هست و درون همین یکی دو هفته ما دو جشنواره نشریات دانشجویی درون سطح استان و جشنواره حرکت را درون سطح دانشگاه داشته‌ایم که از پیشرفت علمی و تحقیقاتی خوبی برخوردار بودند.


دکتر سعید کریمی درون ادامه با توجه به منویات مقام معظم رهبری گفت: ایده‌ها از تئوری سازی باید خارج شوند و به تولید تبدیل شوند.


رییس دانشگاه شهرکرد درون قسمت دیگری از سخنانش  به حمایت استانداری درون این زمینه اشاره کرد و اظهار امیدواری کرد، جریانی که شروع‌شده هست بتواند هرسال با ایده های بیشتر و بهتردر سطح استان پربار تر برگزار شود.


ویشتاسب سلیمانیان رییس مرکز رشد واحد های فناور دانشگاه و دبیر جشنواره نیز درون این مراسم ضمن ابراز خرسندی از برگزاری جشنواره، خلاصه ای از مسیر اجرای جشنواره تا کنون از قبیل برگزاری جلسات متعدد ، مسیر اندازی وب سایت و انجام مراحل مختلف داوری  و.. را بیان کرد و درون ادامه گفت: درون سال دوم برگزاری جشنواره با آسیب شناسی که شد توانستیم ایده پردازی قسمت دانش‌آموزی را نیز به جشنواره ایده سبز کوه اضافه نماییم و امسال از ایده‌های برتر دانش‌آموزی  پس از تحقیق درون هفته پژوهش تقدیر به عمل می آید.


امسال نیز با سازوکار متفاوت جشنواره با محوریت انجمن های  علمی دانشگاه به صورت امتیاز دهی ویژه به دانشجویان عضو انجمن های علمی برگزار می شود.


دکتر بنیادیان نیزدر این مراسم گفت: ایده، ارائه مسیر‌حل تازه ازبرای حل مشکلات و امور جاری هست که ممکن هست فناورانه باشد یا ارائه خدمت باشد. جشنواره ایده ابتدا فرهنگ ایده پردازی و نوآوری و آخر تبدیل به محصول و خدمت هست. ایده های کوچک را نباید دست کم گرفت چون ممکن هست همین ایده های کوچک تبدیل به اشتغال و کارآفرینی شود.


رییس بنیاد نخبگان درون ادامه گفت: ایده درون همه امور جاری هست و باید درون حیطه ایده پردازی قدم برداریم و ایده نخستین مرحله نوآوری و فناوری هست.


درون آخر این مراسم از سایت سومین جشنواره ایده سبزکوه رو نمایی شد.


شایان ذکر هست، ایجاد نشاط اجتماعی و فرهنگی، اصلاح نگرش اقتصاد مقاومتی، شناسایی فن آفرینان عرصه‌های مختلف علمی و تحقیقاتی استان، فرصت سازی مناسب ازبرای صاحبان ایده، برنامه‌ریزی اصولی و صحیح درون حمایت از ایده‌ها، تجاری‌سازی ایده‌های برتر، حمایت از طراحان علمی و دارای ایده‌های کارآفرین مبتنی بر ایده‌های نوین، جلب و هدایت سرمایه‌گذاری درون راستای علوم نو پا و دانش‌بنیان و درون حال رشد را ه اندازی بورس ایده و ارائه ایده‌های متناسب با طرح‌های اجرایی، ایجاد ظرفیت لازم ازبرای سرمایه گذاری درون قسمت ایده های سریع بازده، ایجاد زنجیره تامین، تجهیز، ساخت، فروش جهت عملیاتی نمودن ایده»، تکریم ایده پردازان و پژوهشگران صاحب ایده و فکر خلاق، ایجاد بانک ایده از اهداف برگزاری این جشنواره هست.


گفتنی هست، سومین جشنواره ایده سبزکوه درون دوبخش دانش آموزی و دانشجویی برگزار می‌شود، جشنواره درون قسمت دانش‌آموزی با همکاری سازمان آموزش‌وپرورش استان از ۱۵ مهر شروع و اختتامیه آن هم‌وقت با هفته پژوهش هست و جشنواره درون قسمت دانشجویی از تاریخ ۲۶ آبان ماه سال جاری شروع و اختتامیه آن درون اسفندماه برگزار می‌شود.


این جشنواره با شعار هدایت، مهارت و حمایت درون دو محور عمومی جشنواره «کشاورزی و محیط‌زیست، مدیریت و برنامه‌ریزی، علوم پایه، فنی و مهندسی، مدیریت شهری، علوم انسانی و علوم پزشکی» و درون قسمت اختصاصی «بحران آب، گردشگری، فناوری اطلاعات و ارتباطات، رسانه ملی و فضای مجازی» به همراه قسمت ویژه دانش‌آموزی برگزار می شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *