نشست تخصصی تحقیق مسائل اسلامی درون کشورهای آلمان و اتریش

به همت گروه زبان آلمانی دانشگاه باقرالعلوم (ع) و همکاری موسسه صلح و ادیان؛ تحقیق مسائل اسلامی درون کشورهای آلمان و اتریش برگزار شد.

به گفته رابطه ها عمومی دانشگاه باقرالعلوم(ع) نشست تخصصی تحقیق مسائل اسلامی درون کشورهای آلمان و اتریش با حضوراساتید و زبان آموزان گروه زبان آلمانی با اساتید دانشگاه کلن و وین درون سالن جلسات دانشگاه باقرالعلوم(ع) برگزار شد.

بر اساس این گفته درون این نشست که به درون خواست موسسه صلح و ادیان برگزارشد، جمعی از اساتید و زبان آموزان گروه زبان آلمانی و همچنین ریاست  دانشکده زبان و مطالعات بینا فرهنگی دانشگاه باقرالعلوم (ع) حضور داشتند.

درون ابتدای این جلسه دکتر سلطانی ضمن خوش آمد گویی به میهمانان گزارشی از وضعیت دانشکده زبانهای خارجی و مطالعات بینا فرهنگی و گروههای زبانی موجود درون این دانشکده را ارائه کردند و پس از آن  حجت الاسلام نبی زاده مدیر گروه زبان آلمانی دانشگاه باقرالعلوم (ع) ضمن خوش آمد گویی به میهمانان، گفته کوتاهی از فعالیت های پنج ساله گروه زبان المانی ارائه داد.

وی با اشاره به سفرزبان آموزان دانشگاه باقرالعلوم (ع)، به اتریش افزود: این مسافرت با هدف فراگیری بهتر زبان آلمانی و آشنایی با فرهنگ و قوانین موجود درون کشورهای آلمانی زبان و همچنین آشنایی با فعالیت های دانشگاه وین بوده هست.

سپس اساتید و زبان آموزان گروه زبان آلمانی، به معرفی فعالیت های علمی و آکادمیک خود به زبان آلمانی پرداختند تا میهمانان بیشتر با ظرفیت های علمی و همچنین با دانش زبانی زبان آموزان گروه زبان آلمانی آشنایی پیدا کنند.

درون آخر این جلسه اساتید و زبان آموزان گروه زبان آلمانی ، سوالات خود را به زبان آلمانی مطرح نمودند، از مهمترین سوالات مطرح شده درون این جلسه می توان به جایگاه اسلام درون کشورهای آلمان و اتریش و همچنین فعالیت فدراسیون اسلام لیبرال درون آلمان و اینکه تا چه اندازه از حمایت مردم المان برخوردار بوده هست اشاره کرد. همچنین به صورت تخصصی به برسی اخبار و تحلیل مسائل اسلامی درون دانشگاهها و شهرهای آلمان و اتریش پرداخته شد.

گفتنی هست ازبرای نخستین دفعه درون شهر مقدس قم  نشست تخصصی به صورت کامل به زبان آلمانی برگزار شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *