همگرایی رشته‌های آموزشی با نیازهای بازار کار یک ضرورت هست

معاون پژوهش و فناوری دانشگاه فنی‌ و حرفه‌ای با بیان اینکه بهتر هست دانشگاه‌ها براساس اقتصاد کرانه‌ای برنامه‌ریزی شوند و پذیرش دانشجو نیز درون این راستا صورت بگیرد، گفت: همگرایی رشته های آموزشی با نیازهای بازار کار یک ضرورت هست.

دکتر رضا زنگنه مطلق روز یکشنبه درون نخستین روز شروع بکار هشتمین نمایشگاه میان‌المللی نوآوری و فناوری (INOTEX) درون جمع فعالان و علاقه‌مندان به این نمایشگاه، ضمن تشریح ظرفیت‌های دانشگاه فنی‌وحرفه‌ای درون جذب علاقه‌مندان به رشته‌های مختلف، اظهار داشت: وضعیت اشتغال جوانان فارغ‌التحصیل درون بیشتر رشته‌ها  درون حال حاضر یکی از مشکلات جامعه هست.

وی، یکی از مزیت‌های دانشگاه‌ فنی‌وحرفه‌ای درون کشور را ورود به بازار اشتغال همزمان با ورود به دانشگاه دانست و افزود: تعداد زیادی از دانشجویان درون ترم‌های ابتدایی تحصیل خود به بازار کار وارد می‌شوند.

معاون پژوهش و فناوری دانشگاه فنی‌ وحرفه‌ای درون ادامه، نقش صاحبان کسب‌وکار قسمت خصوصی درون اشتغال‌زایی را با اهمیت خواند و گفت: درون نمایشگاه اینوتکس از تمام صاحبان قسمت خصوصی ازبرای شکل‌گیری استارت‌آپ‌های خود دعوت به همکاری‌ می‌کنیم.

فرهنگ کار کردن، فرهنگ شناخت بازار و کسب‌وکار از دیگر مواردی بودند که زنگنه درون این گردهمایی به آنها اشاره کرد و گفت: حتی درون کشور صنعتی و پیشرفته‌ آلمان که با قدمت بسیار زیاد درون آموزش‌های فنی‌وحرفه‌ای فعال هست، میزان فارغ‌التحصیلان بیکار فنی‌وحرفه‌ای پنج درصد افزایش پیدا کرده هست و همین رقم درون رشته‌های نظری به دو درصد رسیده هست.

وی درون ادامه بیان کرد: خانواده‌ها علاقه دارند که فرزندان خود مدرک تحصیلی رشته‌های فنی را نیز داشته باشند و همگرایی این رشته‌ها با نیازهای بازار کار، از موضوعاتی هست که دانشگاه فنی‌وحرفه‌ای آن را مورد توجه قرار می‌دهد.

هشتمین دوره نمایشگاه میان‌المللی نوآوری و فناوری ( ۲۰۱۹INOTEX ) از ۱۹ تا ۲۲ خرداد ماه جاری درون محل دائمی نمایشگاه‌های میان‌المللی تهران درون حال برگزاری هست.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *