پرورش دانشجویان برتر؛ تعهد دانشگاه شیکاگو

به گفته خبرنگار گروه علمی و دانشگاهی خبرگزاری فارس به «topuniversities»، دانشگاه شیکاگو یک دانشگاه خصوصی هست که درون سال ۱۸۹۱ درون ایالت ایلینوی شهر شیکاگو درون آمریکا تاسیس شده هست.

 این دانشگاه از معتبرترین دانشگاه‌های جهان به حساب می آید؛ شعار دانشگاه  شیکاگو «بگذار تا دانش بیشتر و بیشتر رشد نماید تا زندگانی بشر غنی شود»، هست.

این دانشگاه از بدو تاسیس خود دانشجویانی را از سراسر جهان از جمله ژاپن ، چین ، فیلیپین، کره ، هند،افریقای جنوبی و دیگر کشور های جهان پذیرفته هست.

دانشگاه شیکاگو دانشگاهی هست که دانشجویان، اساتید و محققان درون آنجا به بحث‌ها و چالش‌های علمی می‌پردازند؛ به طوری که فارغ‌التحصیلان خود را ازبرای تاثیرگذاری درون جهان آماده می‌سازند.

رشته‌ها و برنامه‌هایی که درون مقطع کارشناسی  درون این دانشگاه تدریس می‌شود عبارت از پزشکی، حقوق، فیزیک، شیمی، مدیریت خدمت ها اجتماعی، علوم اجتماعی، مهندسی مولکولی، الهیات، زیست شناسی، سیاست عمومی، جغرافیا هنر، موسیقی، روانشناسی هستند.

داده‌ها حاکی از آن هست، تعداد دانشجویان درون مقطع کارشناسی حدودا ۵ هزار و ۸۶۰ نفر و دیگر دانشجویان درون دوره‌های ارشد و دکتری ۹ هزار و ۸۶۶ نفر هست؛ دانشگاه شیکاگو تاکنون بیش از ۱۶۰ هزار فارغ‌التحصیل داشته هست.

این دانشگاه متعهد به آموزش و پروش دانشجویان فوقالعاده جدایی از نژاد، جنسیت ،مذهب و یا دیگر توانایی‌ها هست؛ سالانه بیش از ۱۰۰ میلیون دلار صرف کمک‌های مالی و بورس‌های تحصیلی دانشجویان می‌شود.

شمار اعضای هیئت علمی این دانشگاه به بیش از ۲ هزار و ۱۶۸ نفر می‌رسد.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *