کاهش شهریه ازبرای دانشجویان درس‌خوان

به گفته خبرنگار گروه علمی و دانشگاهی خبرگزاری فارس به نقل از «universityworldnews»، وزارت علوم و بررسی ها انگلیس طی یک بیانیه تازه عنوان کرده هست: دانشجویانی که دوره تحصیلی خود را زودتر از وقت مقرر به آخر برسانند، از افزایش شهریه معاف خواهند شد.

«Sam Gyimah» وزیر علوم و بررسی ها انگلیس می‌گوید: «خرج‌های سالانه دانشگاه ازبرای دانشجویانی که واقعا میل به تحصیل دارند از طریق برداشتن واحدهای بیشتر کاهش خواهد یافت». 

آموزش عالی انگلیس هدف خود از این طرح تازه را ترغیب دانشجویان ازبرای کوتاه‌کردن دوره کارشناسی و افزایش اشتیاق آنها ازبرای شرکت درون دوره‌های بالاتر عنوان کرده هست. 

به این ترتیب دانشجویانی که دوره کارشناسی را دو ساله به آخر برسانند، بیش از ۲۰ درصد از خرج تحصیل خود را پس‌انداز می‌کنند و از افزایش شهریه نیز معاف می‌شوند.

وزیر آموزش عالی انگلیس می‌گوید: مسیر‌حل های نوآورانه و فرصت‌های نوینی که درون زمینه آموزش عالی قابل پیاده‌سازی هستند، درون واقع نیروی محرکه نظام آموزشی هستند. 

ضمن اینکه از این طریق، علاوه بر تشویق دانشجویان درون حال تحصیل ازبرای به آخر رساندن تحصیلات خود، آنهایی که به دلیل مسائل مالی از تحصیل بازمانده‌اند نیز وارد آموزش عالی می‌شوند. 

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *